System zarządzania jakością #ISO 9001#

System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015  stanowi integralną część  Systemu Zarządzania QHSE.

Nadrzędnym celem Systemu Zarządzania Jakością jest zapewnienie jakości, ciągłości i terminowości dostaw gazu ziemnego i ropy naftowej oraz usługi magazynowania gazu Naszym kontrahentom.

Zapewniamy to poprzez określanie i realizację celów związanych ze stosowaniem nowoczesnych technologii, spełnianiem wymagań prawnych obowiązujących w branży wydobywczej, budowanie wspólnie z całą załogą  wizerunku wiarygodnej Spółki.

W Orlen S.A. - Oddział PGNiG w Sanoku są określone i skutecznie realizowane procesy wydobywania węglowodorów - ropy naftowej i gazu ziemnego, produkcji kondensatu gazolinowego oraz podziemnego magazynowania gazu ziemnego.

Efektywność procesów zapewniona jest przez ustalanie kluczowych kryteriów i sposobu ich realizacji, zgodnie ze strategią i celami biznesowymi Zespołu Oddziałów PGNiG Orlen S.A.

Podstawowym miernikiem zapewnienia jakości wyrobu są sukcesywnie przeprowadzane badania laboratoryjne wyrobu oraz informacje zwrotne od klientów, które potwierdzają skuteczność zarządzania procesowego Oddziału Wydobywczego w Sanoku.

Wszelkie zmiany w procesach i systemie zarządzania przeprowadzane są w sposób nadzorowany zapewniając spójność Systemu Zarządzania Jakością, Ochroną Środowiska, Bezpieczeństwem i Higieną Pracy - QHSE w Zespole Oddziałów PGNiG Orlen S.A.

Wszelkie zmiany w systemie i procesach związanych z działalnością są przedmiotem analizy podczas cyklicznie przeprowadzanych przeglądów systemu zarządzana. Działania związane z jakością procesów wydobycia i usługi magazynowania w Oddziale PGNiG w Sanoku są nadzorowane i monitorowane oraz prowadzone są odpowiednie zapisy.

Potwierdzeniem skuteczności i efektywności  zarządzania jakością w procesie wydobywania węglowodorów jest utrzymywany od 2001 roku Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością na zgodność z normą  ISO 9001 w zakresie:Eksploatacja krajowych złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w tym wszystkie towarzyszące temu aktywności. 

  • Eksploatacja krajowych złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w tym wszystkie towarzyszące temu aktywności.
  • Podziemne bezzbiornikowe magazynowanie gazu ziemnego.
  • Podziemne składowanie odpadów. 
  • Laboratoryjne badanie próbek węglowodorów oraz innych płynów i substancji związanych z procesem eksploatacji prowadzonymi procesami technologicznymi.