FAQ

W jaki sposób można aplikować do PGNiG?

Aplikacje do PGNiG są zbierane za pośrednictwem ogłoszeń rekrutacyjnych zamieszczonych na stronie www.pgnig.pl w zakładce Kariera i Rozwój/Praca w PGNiG SA bądź na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych. Jeżeli są Państwo zainteresowani podjęciem pracy/praktyk, ale na stronie nie znaleźli Państwo interesującej oferty, prosimy o pozostawienie swojego CV za pomocą formularza dostępnego pod przyciskiem Aplikuj w zakładce Oferty pracy.

do góry

Jakie są wymogi formalne co do przesyłanych dokumentów aplikacyjnych?

Wszystkie przesyłane do nas aplikacje powinny zawierać następującą klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

oraz własnoręczny podpis pod klauzulą.

Najchętniej przyjmujemy dokumenty w formacie pdf. Równocześnie informujemy, że CV bez powyższej klauzuli i bez własnoręcznego podpisu nie będą uwzględnione w procesach rekrutacyjnych.

do góry

Czy aplikacje złożone za pośrednictwem formularza ogólnego trafiają do wszystkich spółek GK PGNiG?

Formularze aplikacyjne znajdujące się w zakładce Oferty pracy są administrowane przez Centralę Spółki PGNiG SA. Oznacza to, że aplikacje przesłane do nas za pomocą tych formularzy, są brane pod uwagę jedynie w procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez Centralę Spółki. W przypadku spółek zależnych oraz oddziałów terenowych PGNiG, informacje na temat aktualnych ofert pracy jak i możliwość aplikowania, znajdują się na oficjalnych stronach internetowych tych jednostek.

Aktualne wykazy spółek Grupy Kapitałowej oraz Oddziałów PGNiG SA znajdują się pod następującymi linkami:

Spółki Grupy Kapitałowej PGNiG

Oddziały PGNiG SA

do góry

Czy po złożeniu aplikacji otrzymam potwierdzenie, że dotarła ona do Biura Karier?

Przy składaniu CV za pośrednictwem formularzy ogólnych jak również ogłoszeń rekrutacyjnych, przy prawidłowym ich złożeniu, otrzymają Państwo mail z potwierdzeniem, że aplikacja do nas dotarła. W przypadku braku potwierdzenia, prosimy przesłać formularz ponownie. 

do góry

Czy mogę wycofać złożoną przeze mnie aplikację?

Istnieje możliwość wycofania aplikacji. W tym celu należy przesłać na adres rekrutacja@pgnig.pl mail z prośbą o usunięcie aplikacji z naszej bazy CV. Po otrzymaniu takiego maila, aplikacja zostanie niezwłocznie usunięta. 

do góry

Jak należy przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej w PGNiG?

Przed przybyciem do nas na rozmowę, warto:

  • Zapoznać się dokładnie z profilem stanowiska, zamieszczonym w ogłoszeniu rekrutacyjnym
  • Zebrać jak najwięcej informacji o naszej Spółce
  • Zastanowić się, jakie pytania chcielibyście Państwo zadać przyszłemu pracodawcy
  • Stawić się na spotkanie rekrutacyjne punktualnie, a nawet kilka minut wcześniej